Вих. ЛВ 18/276
Львів, 16.02.2018

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Про одностайність літургійного служіння
у Львівській Архиєпархії УГКЦ


У відповідності до кан. 199 §1 ККСЦ, Єпархіяльний Єпископ є керівником, поборником і охоронцем усього літургічного життя в довіреній йому єпархії, який повинен дбати про те, щоб літургічне життя якнайбільше розвивалось і регулювалось відповідно до приписів і законних звичаїв Церкви свого права.

Законодавець (канн 177 §1, 197 ККСЦ) вказує, що Літургія є центром християнського життя в Єпархії, яка є частиною Божого народу, довіреною пастирській опіці Єпископа, якому допомагає пресвітерій.

Зважаючи на звернення духовенства щодо дотримання деяких рубрик Літургікону, зокрема підняття рук у співслужінні Божественної Літургії, вважаю за необхідність пригадати наступне.

Свята Конгрегація для Східної Церкви (Sacra Congregatio pro Ecclesia Orientali), тепер Конгрегація Східних Католицьких Церков, у 1953 р. в документі під назвою «Ordo Celebrationis vesperarum, matutini et Divinae Liturgiae iuxta recensionem rutenorum» стосовно підняття рук у співслужінні Божественної Літургії приписує:

  • 189. Обряди і благословення виконує тільки сам головний служитель. Поклони роблять усі разом, підносять руки, де приписано і можна зручно зробити;

  • 197. На херувимській пісні всі підносять руки, якщо це можна зручно зробити, але всі проказують херувимську пісню і роблять приписані поклони. Під час кадження дияконом св. трапези всі дещо від неї відходять, щоб диякон міг її легко обійти.

Відповідно до цього, п. 189 документу стосується усієї відправи, тоді як п. 197 конкретизує щодо херувимської пісні.

З огляду на те, що рубрики є складовими частинами літургійного тексту, їхні зміни можливі лише після затвердження самих літургійних текстів у патріярших Церквах Патріярхові за згодою Синоду Єпископів патріяршої Церкви, після попередньої перевірки Апостольським Престолом (кан 657 ККСЦ).


Тому, компетенцію змінювати рубрики має лише вища влада Церкви.

З цієї причини звертаю увагу на дотримання існуючих зобов’язуючих приписів.
ІГОР

Митрополит Львівський

о. д-р Сергій Стесенко

Канцлер Курії