Духовенству Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви,
іншим духовним особам, які виконують уряд, служіння, завдання чи перебувають у ній

Львів, 11.03.2021, Вих. ЛВ 21/212


ПОВІДОМЛЕННЯ

Всечесні та всесвітлі отці,

Цим листом звертаюся до Вас з приводу о. Івана Гарата, священика нашої Архиєпархії, який у 2011 році залишив де-факто своє служіння у Львівській Архиєпархії УГКЦ і був зарахований до клиру Української Православної Церкви Київського Патріярхату (тепер Православної Церкви України) від якої маємо офіційне підтвердження з цього приводу. Такий випадок згідно церковного закону слід вважати схизмою.

На превеликий жаль схизма завдає глибоких ран на Христовому Тілі, яким є Церква, яку заснував наш Господь, а ті, котрі її чинять не сприяють загоєнню цих ран. Такого роду дії згідно законодавства Католицької Церкви класифікуються як злочин проти віри і щодо розгляду справ та прийняття відповідних рішень є зарезервовані Конгрегації доктрини віри. Таким чином той, хто перебуває у схизмі ухиляється від підлеглості найвищій владі Церкви, єдності з вірними і їй підлеглими.

Зваживши на чинне законодавство для Східних Католицьких Церков, засягнувши ради компетентних осіб з метою внормування канонічного характеру відповідних документів стосовно існуючого стану справ священика Івана Гарата, мною було прийняте рішення про визнання неправосильності декрету (Вих. ЛВ 14/994 від 03.07.2014 [надрукованого у Львівських Архиєпархіяльних Вістях № 07-08/2014, с. 6]) щодо правового статусу згаданого священнослужителя з усіма канонічно-правовими наслідками, про що був виданий відповідний декрет (Вих. ЛВ 21/98 від 16.02.2021) та офіційно повідомлено [https://www.ugccla.lviv.ua/архів/2021]. Згідно права усі видані інші документи, листи чи повідомлення, пов’язані з декретом, що визнаний неправосильним втрачають свою силу.

9 березня 2021 року о. Івану Гарату було офіційно повідомлено і вручено декрет, що він не допускається до виконування священнослужіння чи будь-якого іншого завдання (Вих. ЛВ 21/151). З цієї причини повідомляю духовенство Львівської Архиєпархії УГКЦ та інших духовних осіб, які виконують уряд, служіння, завдання чи перебувають у ній про заборону здійснювати служіння чи будь-яке завдання з о. Іваном Гаратом до часу, поки компетентною владою не буде прийняте інше рішення.


З відданістю у Христі,

ІГОР
Архиєпископ і Митрополит Львівський

о. д-р Сергій Стесенко
Канцлер Курії