Янівський деканат

(станом на 15 травня 2020 року)

Територія: частково Яворівський район

____________________

Протопресвітер: о. Ігор Микуш (від 25.04.2017)

Віце-протопресвітер: о. Іван Михайлевський (від 15.01.2019)

____________________

парафій – 21 [з яких: в одній - почергове богослуження з УПЦ КП (Вороців); одна є вакантною (захоплена послідовниками екскомунікованого о. Ковпака Василя – Івано-Франкове)]

єпархіяльних священиків – 19


виконують уряд:

пароха – 1

адміністратора – 13

сотрудника – 5


єпархіяльне духовенство

[за першістю рукоположення]


пресвітери:

1. о. Кушнір Микола (25.09.1972) – двічі адміністратор

2. о. Козак Василь (14.10.1991) двічі сотрудник – і також виконує уряд сотрудника парафії у Шевченківському деканаті

3. о. Курилець Зіновій (07.04.1992) – адміністратор

4. о. Бірбан Ярослав (30.07.1995) – адміністратор

5. о. Лозинський Валерій (14.10.1995) – адміністратор – і також виконує уряд адміністратора парафії у Новояворівському деканаті

6. о. Помірко Володимир (29.12.1996) – адміністратор

7. о. Михайлевський Іван (12.02.1998) – адміністратор

8. о. Нижник Іван (12.02.1998) – двічі адміністратор – і також виконує уряд адміністратора парафії в Новояворівському деканаті

9. о. Головко Юрій (25.11.1998) – тричі адміністратор

10. о. Жук Степан (31.05.1999) – адміністратор

11. о. Пиріг Володимир (04.07.1999) – сотрудник

12. о. Колтун Іван (11.09.2003) – парох

13. о. Німак Михайло (04.12.2005) – адміністратор – і також виконує уряд адміністратора парафії в Шевченківському деканаті

14. о. д-р Нискогуз Михайло (11.12.2005) – сотрудник

15. о. Микуш Ігор (12.08.2007) – двічі адміністратор

16. о. Підгірний Володимир (04.07.2013) – адміністратор і сотрудник

17. о. Бабій Роман (31.12.2017) – двічі сотрудник

18. о. Шкрібинець Святослав (12.02.2018) – двічі адміністратор

19. о. Проців Петро (07.10.2018) – сотрудник

парафії:

Бірки, 81092

Парафія свв. Володимира і Ольги

церква цегляна, зб. 1907

Адміністратор: о. Микуш Ігор

Сотрудник: о. Бабій Роман (від 05.01.2018)


Великополе, 81075

Парафія Собору Пресвятої Богородиці

ведеться будівництво церкви

вул. Центральна

Адміністратор: о. Шкрібинець Святослав (від 18.03.2019)


Вороців, 81086

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці

церква кам’яна, зб. 1955 (почергове богослуження з УПЦ КП)

Адміністратор: о. Головко Юрій


Домажир, 81083

Парафія Собору Пресвятої Богородиці

церква цегляна, зб. 1866

Адміністратор: о. Микуш Ігор

Сотрудник: о. Бабій Роман (від 05.01.2018)


Дубровиця, 81081

Парафія Покрову Пресвятої Богородиці

церква цегляна, зб. 1903

Адміністратор: о. Кушнір Микола

Сотрудник: о. Козак Василь


Жорниська, 81083

Парафія Покрову Пресвятої Богородиці

церква дерев’яна, зб. 1496

Адміністратор: о. Головко Юрій


Затока, 81091

Парафія Успення Пресвятої Богородиці

церква цегляна, зб. 1976

Адміністратор: о. Шкрібинець Святослав (від 18.03.2019)


Зелів, 81083

Парафія Преображення ГНІХ

церква цегляна, зб. 1996

Адміністратор: о. Бірбан Ярослав


Івано-Франкове, 81070

Парафія Зіслання Святого Духа

вул. Січових Стрільців 1

Адміністратор: о. Нижник Іван

Сотрудник: о. Підгірний Володимир (від 06.11.2018)


Івано-Франкове, 81070

парафія Вознесіння ГНІХ, кам’яна, зб. 1832

Парох: уряд вакантний

(парафія захоплена послідовниками екскомунікованого о. Ковпака Василя)


Кожичі, 81084

Парафія Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

церква дерев’яна, зб. 1870

Адміністратор: о. Михайлевський Іван


Лелехівка, 81070

Парафія Успення Пресвятої Богородиці

каплиця дерев’яна, зб. 1998

Адміністратор: о. Нижник Іван


Лозино, 81080

Парафія св. Миколая

церква цегляна, зб. 1926

Адміністратор: о. Лозинський Валерій


Поланки, 81086

Парафія Преображення ГНІХ

церква цегляна, зб. 2001

Адміністратор: о. Головко Юрій


Поріччя, 81070

Парафія Христа-Царя

церква кам’яна, відн. 2000

Адміністратор: о. Підгірний Володимир (від 06.11.2018)


Рокитне, 81092

Парафія Собору Пресвятої Богородиці

церква дерев’яна, зб. 1640

Адміністратор: о. Німак Михайло


Рясна-Руська, 81085

Парафія св. влкмч. Димитрія

церква цегляна, зб. 1850, відн. 1999

Адміністратор: о. Курилець Зіновій


Рясна-Руська (хутір Скитник), 81085

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці

церква із шлакоблоків, зб. 1993

Адміністратор: о. Помірко Володимир


Ставки, 81080

Парафія Різдва Пресвятої Богородиці

церква дерев’яна, зб. 1930

Адміністратор: о. Кушнір Микола

Сотрудник: о. Козак Василь


Страдч, 81076

Парафія Успення Пресвятої Богородиці

церква кам’яна, зб. 1795-1800

www.stradch.com

також є

церковця Пресвятої Богородиці Нерушимої стіни

(при вході у печери), мурована, зб. 1936; також є

каплиця Пресвятої Богородиці Нерушимої стіни (мурована), зб. 2006;

каплиця блл. свщмч. Миколи Конрада і мч. Володимира Прийми (дерев’яна), зб. 2013

Хресна дорога піднесена до рівня Єрусалимської Хресної дороги і наділена повним відпустом папою Франциском (Prot. N 889/13/I від 17.12.2013)

Парох: о. Колтун Іван

Сотрудники: о. д-р Нискогуз Михайло, о. Пиріг Володимир

о. Проців Петро (від 17.10.2018)


Ясниська, 81082

Парафія свят. Миколая

церква дерев’яна, зб. 1901

Адміністратор: о. Жук Степан

____________________________

Заувага

28 грудня 2017 року було змінено приналежність парафії св. Миколая у с. Цетуля з Янівського до Яворівського деканату (Вих. ЛВ 17/2422);

21 червня 2019 року до новоствореного Новояворівського деканату відійшли (Вих. ЛВ 19/956):

Воля Добростанська – парафія св. влкмч. Димитрія;

Воля Старицька – парафія Покрову Пресвятої Богородиці;

Кам’янобрід – парафія Успення Пресвятої Богородиці;

Когути – парафія Преображення Господнього;

Новояворівськ – парафія св. Юрія;

Новояворівськ – парафія свв. апп. Петра і Павла;

Стадники – парафія св. Архистратига Михаїла;

Старичі – парафія Різдва Пресвятої Богородиці;

Шкло – парафія св. влкмч. Юрія;

Шклопарафія прп. Параскевії [захоплена послідовниками екскомунікованого о. Василя Ковпака];

Шкло – парафія св. Миколая.